6. Dolnośląsko-Brandenburskie Forum Gospodarcze, BPK TMiZ, BPK P4.0, BPK TC

21/05/2026

21/05/2026

20 maja odbyła się szósta edycja Dolnośląsko-Brandenburskiego Forum Gospodarczego. Tym razem motywem przewodnim konferencji była medycyna przyszłości.

Kierownik BPK Technologie Medyczne i Zdrowie dr Monika Ślęzak poprowadziła panel pt.: „Jak nawiązać współpracę ze szpitalem?”, w którym udział wzięli dr Paweł Zawadzki (DCOPiH – Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii), dr hab. inż Tomasz Kajdanowicz (Politechnika Wrocławska ), dr inż. Rafał Owczarczak (KMB Group), dr Martin Pauker (Medizinische Universität Lausitz – Carl Thiem ), prof. Ireneusz Jabłoński (@Fraunhofer/ Technische Universitat), dr Mariola Dwornikowska-Dąbrowska (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo – Rozwojowy).

Wartościowym elementem spotkania była także sesja matchmakingowa, w trakcie której przedstawiciele polskiej i niemieckiej strony mogli nawiązać relacje i omówić możliwości kooperacji. Mamy nadzieję, że niebawem przyniosą one efekty!

Pozostałe relacje BPK Transformacja Cyfrowa